Wytworne meble z palmy

Wytworne meble z palmy

Rattan to zbiorowa nazwa palm z rodziny arekowatych, rosnących w tropikach Południowo-Wschodniej Azji. Drewno pozyskiwane z tych roślin, poddane działaniu pary wodnej, jest nadzwyczaj podatne na odkształcenia. Cecha ta pozwala na produkcję umeblowania domowego – krzeseł, foteli, szezlongów, kanap, stolików. Dodatkowo, gibki rattan używa się również w wyplataniu koszy, a z odpowiednio grubych łodyg powstają pałeczki perkusyjne i kije do sztuk walki.

Właścicieli domu z ogrodem lub adoratorzy stylowego umeblowania, najbardziej interesują meble rattanowe. Najczęściej kupowane w kompletach fotele plus stół, tworzą dowód wysmakowanego gustu gospodarza. Ich nienachalne piękno, najwyższa jakość wykonania, niezwykła wytrzymałość na uszkodzenia maszynowe, znajdują wielu użytkowników. Choć niektórych zniechęca za duża ich zdaniem cena, każdy przyznaje, że pragnąłby je mieć w domu czy w ogrodzie, chętnie doposażone w miękkie, puchowe poduszki.

Meble rattanowe, o które odpowiednio dbamy i konserwujemy, posłużą nam długie lata i będą stanowić obiekt pożądania naszych sąsiadów i rodziny. Unikajmy jednak nadmiernego nasłonecznienia, deszczu lub silnego mrozu, by ich kolor nie wyblakł, a struktura nie popękała. Do polerowania wystarczy tylko sucha ścierka flanelowa lub z mikrofibry, jednak jeśli komuś zależy na intensywnym błysku, może pokusić się o specjalne kosmetyki do drewna, których wybór jest dość obfity. Jakkolwiek, jedno jest pewne- jeśli będziemy pielęgnować nasze meble rattanowe, one odwdzięczą się nam długą żywotnością, wygodą i znakomitym wyglądem.

Nie mowa tu o mięcie, którą można czuć do drugiego człowieka. Chodzi teraz o zioło, ...

Więcej

Planujesz budowę domu i zastosowanie w nim alternatywnych oraz ekologicznych rozwiązań, w aspekcie ...

Więcej

Depresja jest bardzo poważną chorobą psychiczną, która bardzo często jest lekceważona przez ...

Więcej

Cisza, spokój, szum fal i drzew… Brzmi jak marzenie? Pewnie tak. Wiele osób ...

Więcej

W Polsce istnieje wiele firm zajmujących się przewozem ludzi. Są to przewozy autokarowe, czy ...

Więcej