Władysławowo - miejsce, które warto odwiedzić!

Władysławowo - miejsce, które warto odwiedzić!

Położone nad Zatoką Pucką Władysławowo. to miejsce, które warto odwiedzić nie tylko latem. Dla turystów przewidziano liczne atrakcje zarówno na miejscu, jak i w okolicy. Na ich zwiedzanie warto poświęcić cały weekend.

Oczywiście wiele z nich to atrakcje turystyczne związane z morzem. Zwiedzanie warto zacząć od portu rybackiego z molem spacerowym, skąd można również wypłynąć na rejs wycieczkowy. Położona w centrum miasta wieża widokowa w Domu Rybaka pozwala na ogarnięcie wzrokiem całej zatoki i półwyspu. Jej dwa tarasy położone są na wysokości 45 i 65 m. n.p.m., co daje wspaniały, rozległy widok, a w celu dokładniejszej ilustracji terenu na miejscu znajdują się lornetki i lunety. Kolejny punkt na mapie turystycznej to latarnia morska, która pozwala obejrzeć świat z wysokości 80 metrów, a w jej wnętrzu znajduje się muzeum poświęcone latarnictwu.

To atrakcje główne, ale nie jedyne. We Władysławowie znajduje się także prywatne Muzeum Motyli, w którym podziwiać można tysiące okazów z całego świata. Inna rozrywka to Magiczny Zawrót Głowy – miejsce, gdzie prezentowane są iluzje optyczne, triki i sztuczki związane z oszukiwaniem zmysłów. Tutaj zwiedzający mogą zapoznać się z unikalną kolekcją zabawek optycznych z XIX wieku, w tym Zoetropem – powstałym w 1834 roku urządzeniem wywołującym efekt stroboskopowy. Na koniec warto zajrzeć do znajdującego się na miejscu gabinetu luster.

W okolicy znajdują się także inne miejsca warte odwiedzenia. Na południe od Władysławowa znajduje się Osada Średniowieczna Sławutowo, dzięki której można przenieść się w czasie do epoki Słowian. Kultywowane są tam dawne obrzędy i tradycje, a zwiedzający na własne oczy mogą przekonać się, jak wyglądała praca garncarza, kowala czy zielarza. Nie brak także różnego rodzaju, tematycznych pokazów. Z kolei na północ od Władysławowa znajduje się Jastrzębia Góra, gdzie odwiedzić trzeba jedyny w Polsce Dom Whisky. Czeka tam ponad 1000 gatunków tego alkoholu, a w sezonie letnim codziennie o 16.00 organizowane są sesje tasting`owe. Budynek wzorowany jest na tradycyjnej szkockiej destylarni. Będąc na miejscu warto zobaczyć także najdalej na północ wysunięty fragment Polski – oznaczony jest specjalnym obeliskiem, zwanym Gwiazdą Północy.

Oczywiście jeden dzień nie wystarczy, aby zobaczyć te wszystkie atrakcje, dobrze zatem zatrzymać się na co najmniej jedną noc na miejscu. Na szczęście nie ma z tym problemu, ponieważ istnieje spory wybór różnego rodzaju noclegów w komfortowych kwaterach we Władysławowie, zarówno prywatnych, jak i hotelowych. Ceny zaczynają się już od 20 złotych, więc każdy może znaleźć propozycję na swoją kieszeń.

Teatr to jedna z powszechnie dostępnych, a jednak elitarnych rozrywek. W naszym wspaniałym kraju ...

Więcej

​​Wczasy sprzyjają wyjazdom wszelakiego rodzaju. Wypoczynek nad morzem to droga, jaką obiera co ...

Więcej

Opony są niezastąpione w naszym samochodzie jeśli pragniemy się przemieszczać. Ich brak sprawia, że ...

Więcej

Obrazy mogą nieść za sobą naprawdę różnorodne treści. W zależności o tego, jaką techniką ...

Więcej

Depresja jest bardzo poważną chorobą psychiczną, która bardzo często jest lekceważona przez ...

Więcej