Pożyczki w kasach oszczędnościowych

Pożyczki w kasach oszczędnościowych

Obecnie na rynku poza tradycyjnymi bankami funkcjonują kasy oszczędnościowo – kredytowe, zajmujące się szeroko rozumianą działalnością w zakresie finansów. Jednym z elementów działalności tych placówek są pożyczki, cieszące się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Warto jednak zauważyć, iż aby otrzymać pożyczkę w tego typu instytucji należy być członkiem danej kasy czyli opłacać miesięczne składki w określonej kwocie.

Kasy oszczędnościowe, wychodząc klientom naprzeciw, ograniczyły niezbędne formalności do minimum, dzięki czemu osoba ubiegająca się o pożyczkę po pozytywnej weryfikacji, trwającej średnio od kilkunastu minut do kilku dni, wpłaca określoną kwotę na konto kasy, a następnie otrzymuje pożyczkę. Kolejne wpłaty członkowskiej doliczane są kolejnych rat. Oznacza to, że poza określoną w umowie wysokością raty klient musi dodatkowo uregulować wysokość składki członkowskiej. Istotne jest jednak to, iż składka członkowska pozostaje na koncie klienta i nie stanowi spłaty kredytu.

Po całkowitej spłacie pożyczki klient ma możliwość pozostania członkiem kasy i dalszego regulowania składek członkowskich lub rezygnacji z członkostwa. Warto podkreślić, iż w przypadku rezygnacji zebrane na koncie składki członkowskie zostają zwrócone klientowi, możne więc powiedzieć, że comiesięczna wpłata stanowiła swego rodzaju skarbonkę. Klienci decydujący się na dalsze członkostwo mają natomiast możliwość skorzystania z kolejnych ofert, często na korzystniejszych warunkach. 

Każdy człowiek jest inny. Co więcej, poszczególne osoby wraz z upływem lat, także zmieniają ...

Więcej

Dobre połączenia międzynarodowe stanowią sedno transportu. Taki na przykład transport z Anglii ...

Więcej

Zdarzają się przypadki kiedy na świat przychodzą wieloraczki. Młodzi, niedoświadczeni rodzice ...

Więcej

Położone nad Zatoką Pucką Władysławowo. to miejsce, które warto odwiedzić nie tylko latem. ...

Więcej

​​Wczasy sprzyjają wyjazdom wszelakiego rodzaju. Wypoczynek nad morzem to droga, jaką obiera co ...

Więcej