Powodzenie secondhandów

Powodzenie secondhandów

W naszym kraju, przedziwnym ale też interesującym zjawiskiem jest gwałtowny rozwój sklepów oferujących odzież i inne artykuły używane. Lumpeksy, zwane elegancko secondhandami, otwierane są nawet w wielkich miastach przy głównych ulicach. Już coraz rzadziej można spotkać sklepy, gdzie oferuje się nic nie warte jakościowa szmaty, skłębione w obskurnych kontenerach. Na ogół są to miejsca gdzie bardzo dba się o ekspozycję. Wszystkie rzeczy powieszone są na wieszakach. Jest też możliwość przymiarki. Do lumpeksów chodzi przekrój całego społeczeństwa, albowiem można tam znaleźć rzeczy markowe, na ogół pojedyncze, a więc niepowtarzalne sztuki.

Bardzo często zdarzają się ubrania z metkami. Dziś już prawie nikt nie wstydzi się kupowania w takich miejscach. Szczególnie młodzi ludzie ubierają się w tego rodzaju placówkach. Zakupy wtedy są swoistą formą polowania. Zwłaszcza młode dziewczyny lubią chwalić się swoimi zdobyczami. Nikt też nie ukrywa źródła pochodzenia tych atrakcyjnych ubrań. Wręcz  przeciwnie, tego typu sklepy traktowane są bardzo poważnie. Powodem są niskie ceny ubrań z jednoczesną ich wysoką jakością. Innym atutem jest niepowtarzalność, co jest nie bez znaczenia, jeżeli ceni się własną indywidualność. Wszelkich lumpeksów nie ominął postęp techniczny. Powstaje wiele lumpeksów w Sieci. Jest to normalne zjawisko, bo istniejące w sytuacji każdego rodzaju sklepu. Co ciekawsze każdy z takich sklepów w Internecie ma się dobrze, mimo, że istnieje spora grupa ludzi, którzy zarzekają się, ze nigdy nie kupią używanej rzeczy w ciemno. Nie mniej jednak lumpeksy internetowe jak na razie mają się dobrze. Najpewniej powodują to niskie ceny ubrań. Jest to niewątpliwie zachęta dla kupujących. Ten rodzaj zakupów jest również dobry dla ludzi, którzy chcieli by sobie kupić coś taniego i oryginalnego, ale zwyczajnie nie mają czasu na wizyty w stacjonarnym sklepie tego typu.

Czasem też ktoś może nie lubić przerzucać stert ubrań, albo też czuje się onieśmielony mnogością oferowanego towaru. Oprócz legalnych lumpeksów w Sieci, istnieje też szara strefa. Liczni użytkownicy platform aukcyjnych sprzedają zakupione wcześniej używane ubrania. Wszystko oczywiście robione jest w celach zarobkowych. Jest to proceder trudny do namierzenia i udowodnienia, albowiem każdy ma prawo sprzedać na aukcji internetowej swoje własne ubranie, jeżeli już mu się z jakichś względów nie podoba. Dużo też sprzedaje się ubranek dziecięcych. Ciężko określić czy pochodzą one z secondhandu, czy też dziecko użytkownika właśnie z nich wyrosło. 

Gorset czy body? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet o poranku stając przed półką z ...

Więcej

Nawet nie prowadząc bujnego życia towarzyskiego, warto zadbać o to, by mieć możliwość przenocować ...

Więcej

​​Wczasy sprzyjają wyjazdom wszelakiego rodzaju. Wypoczynek nad morzem to droga, jaką obiera co ...

Więcej

Planujesz budowę domu i zastosowanie w nim alternatywnych oraz ekologicznych rozwiązań, w aspekcie ...

Więcej

Każda firma robi wszystko, aby jak najdokładniej trafić w gusta klientów i sprawić, że ...

Więcej