Pożyczki w kasach oszczędnościowych

Pożyczki w kasach oszczędnościowych

Obecnie na rynku poza tradycyjnymi bankami funkcjonują kasy oszczędnościowo – kredytowe, zajmujące się szeroko rozumianą działalnością w zakresie finansów. Jednym z elementów działalności tych placówek są pożyczki, cieszące się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Warto jednak zauważyć, iż aby otrzymać pożyczkę w tego typu instytucji należy być członkiem danej kasy czyli opłacać miesięczne składki w określonej kwocie.

Kasy oszczędnościowe, wychodząc klientom naprzeciw, ograniczyły niezbędne formalności do minimum, dzięki czemu osoba ubiegająca się o pożyczkę po pozytywnej weryfikacji, trwającej średnio od kilkunastu minut do kilku dni, wpłaca określoną kwotę na konto kasy, a następnie otrzymuje pożyczkę. Kolejne wpłaty członkowskiej doliczane są kolejnych rat. Oznacza to, że poza określoną w umowie wysokością raty klient musi dodatkowo uregulować wysokość składki członkowskiej. Istotne jest jednak to, iż składka członkowska pozostaje na koncie klienta i nie stanowi spłaty kredytu.

Po całkowitej spłacie pożyczki klient ma możliwość pozostania członkiem kasy i dalszego regulowania składek członkowskich lub rezygnacji z członkostwa. Warto podkreślić, iż w przypadku rezygnacji zebrane na koncie składki członkowskie zostają zwrócone klientowi, możne więc powiedzieć, że comiesięczna wpłata stanowiła swego rodzaju skarbonkę. Klienci decydujący się na dalsze członkostwo mają natomiast możliwość skorzystania z kolejnych ofert, często na korzystniejszych warunkach. 

Podobne

Miażdżyca – co to w ogóle jest?

Miażdżyca – co to w ogóle jest?

Miażdżyca jest to choroba tętnic. Tętnice są to naczynia krwionośne, które wyprowadzają krew ...
Ubezpieczenia w naszej firmie

Ubezpieczenia w naszej firmie

Nasza firma jest jedna z najstarszych na naszym rynku, która oferuje państwu najlepsze ubezpi...
Gorsety, body

Gorsety, body

Gorset czy body? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet o poranku stając przed półką z bielizną...